Hugo Travel

Kufr0 položka(y)

Cheb - Františkovy Lázně - Mariánské Lázně

kufr

Termín:24.04. (St) - 24.04. (St) 2019

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:811530

Doprava:Autobus

Odletové místo:Více odjezdových míst

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 550 Kč

Program

Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb, a je tedy právem městskou památkovou rezervací. V městě Chebu se narodil významný stavitel Balthasar Neumann, což dokládají četné barokní stavby církevní i světské. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami. Chebský hrad, je románská falc se zachovanou věží a patrovou kaplí a zbytky paláce, postavená pro císaře Friedricha Barbarossu kolem roku 1180. Na dnešním nádvoří se našly dva slovanské hroby kryté neopracovanými kameny, na jednom z nich je vyryt kříž. Roku 1167 připadlo chebsko císaři a Barbarossa zde nechal postavit výstavní falc. Z ni se zachovaly vnější hradby s Černou věží, nádherná patrová kaple sv. Erharta a Uršuly a zříceniny paláce. Hrad byl v 17. století přestavován na barokní pevnost, ale pak opuštěn a silně zchátral.  Špalíček, malebná skupina jedenácti středověkých kupeckých domů na náměstí rozdělených Kramářskou uličkou, který vyrůstal od 13. století na místě kramářských bud a masných krámů. Podle nejstaršího zobrazení z roku 1472 je půdorys těchto dvou bloků v podstatě zachován do dnešní doby.

Nejznámějším symbolem Františkových Lázní je socha Františka. Socha malého chlapce s rybou je původně parková plastika z roku 1924 od františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla, která byla po válce přenesena před Společenský dům, kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky. Lázeňský fotograf pan Škarda pro zvýšení popularity Františka vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách - podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní. Dnes je originál Františka v městském muzeu a jeho stejně navštěvovaná napodobenina před Společenským domem.

Mariánské Lázně jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst a dnes město opět žije především lázeňstvím a cestovním ruchem. Velice známé jsou Lázeňské oplatky. Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Nejznámějšími dalšími prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův. Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. V roce 1992 byly Mariánské Lázně prohlášeny městskou památkovou zónou.

Minimální počet účastníků 30.

Změna programu vyhrazena.

 

Cena zahrnuje

Dopravu luxusním autobusem

průvodcovské sluchátka (audioguide)

průvodce

Zákonné pojištění proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památek

Stravu

nástupní místa

Divišov, Vlašim, Benešov, Praha

Cheb - Františkovy Lázně - Mariánské Lázně

destinace: Česká republika, Poznávací zájezdy - Česká republika, Česká republika

termín:24.04. (St) - 24.04. (St) 2019 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus / Více odjezdových míst

strava: Bez stravy

Cheb - Františkovy Lázně - Mariánské Lázně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: EichlerBUS s.r.o. IČO: 27442667
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...