Hugo Travel

Kufr0 položka(y)

Děčín - Hřensko - Kamenický Šenov

kufr

Termín:15.05. (St) - 15.05. (St) 2019

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:812455

Doprava:Autobus

Odletové místo:Více odjezdových míst

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 550 Kč

Program

Děčín se rozkládá v široké kotlině na obou březích Labe. Z jedné strany se tyčí monumentální zámek, z druhé skála zvaná Pastýřská stěna s výletní restaurací. Severně od města se řeka zavrtává do pohádkové krajiny Labských pískovců, v okolí objevíte také řadu rozhleden v čele s Děčínským Sněžníkem. Dominantou města Děčína je již dlouhá staletí výstavný zámek na skále nad soutokem Labe a Ploučnice. Kromě pečlivě restaurovaných interiérů s expozicemi Oblastního muzea byste určitě měli navštívit barokní Růžovou zahradu na severní zámecké terase se salou terrenou, glorietem a pěkným výhledem na město. Založil ji Maxmilian Thun v rámci přeměny zámeckého areálu v reprezentační rodové sídlo a koncem 19. století ji proslavila jedna z největších a nejkrásnějších sbírek růží v habsburské monarchii.

Hřensko -  historie někdejší dřevařské osady, která vyrostla v kaňonu Labe u jeho soutoku s říčkou Kamenicí sahá do počátku 15. století. Dnes je Hřensko vstupní bránou do národního parku České Švýcarsko a zároveň se 115 metry nadmořské výšky nejníže položenou obcí v Česku. Malebná rekreační obec leží na okraji Národního parku České Švýcarsko v kaňonu Labe, sevřeném až 80 metrů vysokými skalními stěnami. V centru stojí pozdně barokní kostel sv. Jana Nepomuckého a hrázděné domy v německém stylu, dokonale zapadající do okolní magické krajiny. Ačkoli Hřensko představuje nejnižší přírodní bod v České republice, okolí vyvolává dojem, že jste v horách. Hezké výhledy na městečko se otvírají z Labské a Janovské vyhlídky. Na lodičkách soutěskami Kamenice  Edmundovou a Divokou soutěskou na říčce Kamenici, z obou stran obklopené hradbou vysokých skal, proplouvají vyhlídkové pramice, převozníci vám při plavbě představí pitoreskní skalní útvary. Krásné jsou i procházky romantickou přírodou přes lávky a skrz tunely podél řeky.

Panská skála je pozůstatkem nevelkého čedičového návrší (597 m) vyčnívajícího z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Známá je z pohádky Pyšná princezna.Již v 18. století zde byl v činnosti lom, ve kterém byla odhalena jedna z nejkrásnějších ukázek sloupcové odlučnosti čediče u nás. Pěti až šestiboké pravidelné čedičové sloupce jsou téměř svislé. Jsou až 15 m dlouhé a mají 20 - 40 cm v průměru. Celý útvar připomíná píšťaly varhan, a proto je často nazýván Kamenné varhany.

Minimální počet účastníků 30.

Změna programu vyhrazena.

 

Cena zahrnuje

Dopravu luxusním autobusem

Průvodcovské sluchátka (audioguide)

Průvodce

Zákonné pojištění proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupy do památek

Stravu

Plavbu po říčce Kamenici.

nástupní místa

Divišov, Vlašim, Benešov, Praha

Děčín - Hřensko - Kamenický Šenov

destinace: Česká republika, Poznávací zájezdy - Česká republika, Česká republika

termín:15.05. (St) - 15.05. (St) 2019 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus / Více odjezdových míst

strava: Bez stravy

Děčín - Hřensko - Kamenický Šenov
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: EichlerBUS s.r.o. IČO: 27442667
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...